27 marca 2017

, ,

Uniwersalny kalendarz na cały rok, czyli mój planner suchościeralny

Od dawna poszukiwałam idealnego sposobu na notowanie ważnych spraw do wykonania. Próbowałam zapisywać w notatniku, kalendarzu, na komórce. Testowałam także różne aplikacje, a ostatecznie i tak notowałam wszystko na kartkach. Niestety, mój pedantyczny mąż ma niestety zwyczaj do robienia porządków i wyrzucania wszystkich "niepotrzebnych" rzeczy, w tym moich ważnych zapisków na kartkach. 

Właśnie dlatego musieliśmy wspólnie znaleźć optymalne rozwiązanie, które ułatwiłoby stworzenie (najlepiej) wspólnej listy zadań w sposób przejrzysty, wygodny i estetyczny zarazem. Rozważaliśmy zakup dużego kalendarza, na którym notowalibyśmy wszystko, jednak nie znaleźliśmy odpowiednio dużego z miejscem na notatki. Potem założyliśmy zeszyt, w którym wszystko notowaliśmy. To też się nie sprawdziło, ponieważ mąż odkładał zeszyt zawsze w inne miejsce i zanim znalazłam go, zdążyłam zapisać coś już gdzieś indziej. Potrzebowaliśmy czegoś, co będzie w widocznym miejscu i czego nie da się ot tak przenieść, odłożyć. W ten sposób wpadliśmy na pomysł, że będziemy sobie drukować co miesiąc gotowy kalendarz na dany miesiąc, spośród dostępnych w sieci. Jednak, z tym też byłoby dużo zachodu, bo trzeba drukować go co miesiąc, w dużym formacie, dlatego i ten pomysł przepadł. 

Idealnym rozwiązaniem okazało się stworzenie uniwersalnego kalendarza na cały rok. Wystarczyło w Microsoft Word stworzyć tabelę z 7 kolumnami (dni tygodnia) i 6 wierszami (aby każdy miesiąc zmieścił się w naszej tabeli, niezależnie, od którego dnia tygodnia się rozpoczyna). Konieczny był także zakup ramy ze szkłem i mazaków suchościeralnych (mazaki z Aliexpress).

Po wydrukowaniu i oprawieniu w szkło powiesiliśmy nasz uniwersalny kalendarz na ścianie. Na szkle, co miesiąc piszemy ścieralnym mazakiem dni danego miesiąca, a innym kolorem wpisujemy zadania do wykonania. Muszę przyznać, że to bardzo proste i wygodne rozwiązanie. Nasz kalendarz wisi w przedpokoju, tak więc siłą rzeczy często na niego patrzymy. Dzięki zastosowaniu mazaków suchościeralnych mamy możliwość wielokrotnej zmiany naszych zapisków, notatek, bez nieestetycznego kreślenia. W ten oto prosty sposób, niewielkim kosztem, stworzyliśmy własny suchościeralny planer:) U nas sprawdza się rewelacyjnie:)

Podsumowując, do wykonania takiego suchościeralnego plannera potrzebujecie:
  • ramy ze szkłem (może być antyrama)
  • mazaków suchościeralnych
  • wydrukowanej tabeli (najlepiej 7 kolumn i 6 wierszy + ewentualnie miejsce na notatki)

1 komentarz:

  1. Super pomysł-pozwól, że ściągnę od Ciebie:) U mnie też w tysiącu różnych miejsc mam coś zapisane co bardziej sprawia problemy niż pomaga:/

    OdpowiedzUsuń