13 kwietnia 2017

, ,

Pomysły na wielkanocne pisanki


Wielkanoc już za kilka dni. W większości domów przygotowania albo już się zaczęły, albo ruszą niebawem. Na stołach będą zapewne królować jajka, pasztety, kiełbasy, babki, serniki itd. Nie wiem jak u Was, ale u mnie najważniejsze są jajka pod różną postacią, np. jajka faszerowane, jajka w sałatce, jajka w żurku, jaja - pisanki. To właśnie te ostatnie cieszą się u nas dużym zainteresowaniem ponieważ wiąże się z nimi pewna rodzinna tradycja, tzw. "tłuczenie jaj". Dwie osoby biorą po jednej pisance do ręki i stukają się nimi. Przegrywa oczywiście ten, któremu pęknie jajko. Zwycięzca walczy dalej z pozostałymi osobami, a przegrany musi zjeść jajko:) 

W tym roku chciałabym uprzyjemnić nasze tłuczenie jaj i dlatego szukam fajnych pomysłów na ozdobienie pisanek. Chciałabym aby nasze wielkanocne jajka były oryginalne, lecz szybkie do wykonania. Przeglądając Internet znalazłam całą masę inspiracji, z których z pewnością skorzystam. Wszystkie propozycje są piękne, ale mnie najbardziej urzekły te ostatnie:)


Najprawdopodobniej jest to ostatni wpis przed Wielkanocą, dlatego korzystając z okazji chciałabym złożyć Wam serdeczne życzenia. Pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei, wiary i miłości. Alleluja!

A jakie są u Was rodzinne tradycje związane z Wielkanocą? Malujecie jajka na Wielkanoc? Jak ozdabiacie swoje pisanki?

1 komentarz:

  1. Szkoda, że trafiłam tutaj dopiero teraz. Piękne te inspiracje. Zobaczymy w przyszłym roku może coś ładnego wymaluje;)

    OdpowiedzUsuń