29 czerwca 2017

,

Lawendowe Pole - czyli odkrywamy najbliższą okolicę

Przyszło lato a wraz z nim ogromna chęć wyrwania się gdzieś za miasto.  Odczuwam jakiś przyrost sił, energii i dlatego chcę coś robić. Chcę gdzieś pojechać, coś zobaczyć, ruszać się, jeździć, zwiedzać. Prawdę mówiąc zawsze wolałam podróże za granicę czy wyjazdy w bardziej odległe miejsca w góry, nad morze, zaniedbując najbliższą okolicę. Tymczasem mieszkając na Warmii i Mazurach mam tyle wspaniałych miejsc do odwiedzenia, a których, wstyd się przyznać, nie znam zbyt dobrze. Dlatego w tym roku chcemy się skupić wyłącznie na odkrywaniu najbliższej okolicy.  Jest jednak takie miejsce, które już poznałam jakiś czas temu i bardzo chciałabym Wam o nim opowiedzieć. Jest to magiczne miejsce wypełnione kwiatami i boskim zapachem. Nie opuszczając kraju poczujemy się jak na południu Francji w Prowansji.

Lawendowe Pole - piękne widoki i nieziemskie zapachy
Lawendowe Pole w Nowym Kawkowie położone zaledwie 25 km od Olsztyna (województwo warmińsko-mazurskie) miałam okazję odwiedzić 3 lata temu. I zachwyciło mnie totalnie. Mimo, że jest raczej niewielkich rozmiarów, jednak nie brak mu uroku. Lawendowe Pole to plantacja różnych odmian lawendy, z której wytwarza się tu miód, naturalne kosmetyki, nalewki, wina. Świeże bukiety lawendy prosto z plantacji są dostępne już pod koniec czerwca i na początku lipca. Poza tym, w ciągu wakacji prowadzone są wykłady i warsztaty, podczas których można poznać tajniki wytwarzania naturalnych kosmetyków, a także skosztować kulinarnych wariacji z lawendą w roli głównej. Jeśli jeszcze nie byliście, a mieszkacie niedaleko, zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce, zwłaszcza na  na przełomie czerwca i lipca.
Pola lawendy od zawsze wydawały mi się wymarzonym miejscem na sesję ślubną. Dlatego, kiedy tylko dowiedziałam się, że plantacja lawendy jest tak blisko mojego miejsca zamieszkania, już wiedziałam, że moja sesja ślubna odbędzie się właśnie tam. Zobaczcie jakie piękne zdjęcia wychodzą z lawendą w roli głównej:)

Lubicie lawendę? Co myślicie o Lawendowym Polu? Byliście kiedyś na plantacji lawendy? Podobają Wam się zdjęcia robione na polach lawendy? A gdzie Wy mieliście swoją sesję ślubną?


0 komentarze:

Prześlij komentarz